Forum www.srhpolicjaslaska.fora.pl Strona Główna
Zaloguj Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy
~ Regulamin.

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.srhpolicjaslaska.fora.pl Strona Główna -> REGULAMIN STOWARZYSZENIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
administrator




Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 113
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:44, 29 Paź 2009    Temat postu: ~ Regulamin.

Stowarzyszenie Policji Województwa Śląskiego 1922-1939.



~ Regulaminy:


REGULAMIN ZEWNĘTRZNY:

1. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Policja Województwa Śląskiego 1922-1939” jest stowarzyszeniem prostym, działającą pod patronatem Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Stowarzyszenie łączy osoby zainteresowane odtwarzaniem Przedwojennej Jednostki Policji Śląskiej oraz Policji Państwowej.

2. Członkowie stowarzyszenia odtwarzają wygląd jednostek Policji Śląskiej z terenu Śląska z okresu międzywojennego. Osoby odtwarzające wojska państw systemów totalitarnych sposób nie kultywują tradycji tych wojsk.
3. Koszty związane z działalnością grupy pokrywane są z dobrowolnych składek jej członków.
4. Podstawą działania stowarzyszenia jest bezinteresowna pomoc koleżeńska co jest podstawą prawidłowego funkcjonowania stowarzyszenia.
5. Stowarzyszenie nie ma charakteru paramilitarnego i nie zajmuje się działalnością polityczną, łączy przyjaciół o podobnych zainteresowaniach i hobbystów.
6. Członkiem stowarzyszenia może być każda osoba, która ukończyła 16 lat. W przypadku osób nie przekraczających 18 roku życia wymagana będzie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo takiego członka w wszelkich działaniach stowarzyszenia (dostępna w załącznikach).
7. Członkowie Stowarzyszenia są zobowiązani do posiadania odznak mundurowych (numer identyfikacyjny, orzełek na czapkę wz. 22, orzełki śląskie na pagonach, odznaka na X-lecie (...)). Uzyskać je można u Skarbnika Stowarzyszenia wpłacając kaucję pieniężną. W razie rezygnacji lub usunięcia ze służby osoba zobowiązana jest do zwrócenia wyżej wymienionych przedmiotów za co otrzyma włożony wkład finansowy.
8. Obowiązkami członka grupy są:
- przestrzeganie regulaminów stowarzyszenia,
- dbanie o dobre imię i wizerunek stowarzyszenia,
- aktywny udział w życiu stowarzyszenia,
- pielęgnowanie tradycji Policji,

8. Trzy etapy członkowskie:

- REKRUT. Okres ten trwa według potrzeb kandydata starającego się o przyjęcie do służby. W okresie tym osoba musi wypełnić kwestionariusz osobowy zamieszczony w załącznikach, Wziąć także udział w zebraniu organizacyjnym dla rekrutów którego termin wyznaczany jest po skontaktowaniu się z koordynatorem grupy. Rekrut także kompletuje podstawowe umundurowanie i wyposażenie służbowe z koleżeńską pomocą członków grupy.

- KANDYDAT DO SŁUŻBY. Kandydatem do służby jest osoba chcąca wstąpić w szeregi stowarzyszenia. Działa ona pod patronatem dowódcy stowarzyszenia który przez okres 6 miesięcy obserwuje działania kandydata do służby. Osoba ta bierze udział w imprezach, zlotach i rekonstrukcjach grupy. Nie ma jednak prawa do zabierania głosu podczas podejmowania decyzji.

- FUNKCJONARIUSZ. Po sześciu miesięcznym okresie kandydackim osoba ubiegająca się o przyjęcie do stowarzyszenia oraz po decyzji władz gr o przyjęciu osoby w szeregi. Kandydat staje się pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia otrzymując stopień podstawowy: POSTERUNKOWEGO. Funkcjonariusz otrzymuje legitymację członkowską, którą w razie rezygnacji lub wydalenia ze służby zobowiązany jest zwrócić władzom Stowarzyszenia.

9. Stowarzyszenia można opuścić w każdym momencie na własny wniosek. W wypadku prawomocnego pozbawienia praw publicznych, w wyniku złamania, nieprzestrzegania regulaminu, członek może zostać wydalony z Grupy na mocy decyzji władz stowarzyszenia.
10. Wszyscy pełnoprawni członkowie stowarzyszenia, posiadają mundury w stopniu związanym z pełnioną przez ich funkcją z wyjątkiem sytuacji, gdy ze względów historycznych wymagany jest wyższy stopień.
11. O awansie członka stowarzyszenia decydują władze. O Awans może ubiegać się każdy z członków po odbyciu służby w okresie przynajmniej 1,5 roku w stopniu POSTERUNKOWEGO, po przedstawieniu podstaw do przyznania wyższego stopnia.
12. Zebrania stowarzyszenia odbywają się co kilka miesięcy, w terminach ustalanych przez władze. Obecność na zebraniu jest obowiązkowe dla wszystkich członków w trzech etapach rekrutacji.p
13. Sprawy poruszane na zebraniach:

- Działanie stowarzyszenia,
- Podanie planu imprez historycznych,
- Zmiany regulaminu,
- Wybór szefa grupy,
- Przyjmowanie nowych członków w szeregi,
- Sprawy dotyczące poszczególnych członków,
- Nadawanie awansów,
- Integracja członków

14. Prezes stowarzyszenia(dowódca):

- Kieruje pracą,
- Szef wybierany jest na pięciu letnią kadencję przez głosowanie członków grupy podczas specjalnego zebrania elekcyjnego.


15. Zadania prezesa:

- Czuwanie nad dobrym wizerunkiem,
- Przyjmowanie nowych kandydatów, Reprezentowanie stowarzyszenia w kontaktach z Partnerami



16.(Koordynator działań grupy) zastępca prezesa:
- Osoba wybierana przez prezesa,
- Koordynator wchodzi w skład trzy osobowego zarządu,
- Jego działanie zależne jest od dowódcy stowarzyszenia,

17. Zadania Koordynatorskie:
- Reprezentowanie stowarzyszenia w kontaktach z Partnerami,
- Czuwanie nad dobrym wizerunkiem stowarzyszenia,
- Koordynator zajmuje się pomocą w przygotowaniu nowych rekrutów w okresie przygotowawczym do służby,
- Koordynuje wszystkie działania stowarzyszenia zdając sprawozdania dowódcy,
- Może on dowodzić jednostką podczas imprez historycznych lub rekonstrukcji na których brak jest dowódcy grupy,

18. Skarbnik stowarzyszenia:
- Osoba wybierana przez zarząd,
- Skarbnik wchodzi w skład trzy osobowego zarządu,
- Jego działanie zależne jest od dowódcy stowarzyszenia,


19. Obowiązki skarbnika:
- Egzekwowanie składek ustalonych przez władze stowarzyszenia,
- Informowanie na bieżąco (raz w miesiącu) zarządu o stanie konta stowarzyszenia,


REGULAMIN WEWNĘTRZNY:

1. Zawsze podczas służby pełnionej w ramach stowarzyszenia należy zachowywać powagę munduru i należycie zachowywać się w miejscach publicznych, w czasie uroczystości, imprez.
2. Na swobodne rozmowy na tematy wewnętrzne można sobie pozwolić jedynie poza osobami postronnymi, kiedy nie wpływają one na wizerunek grupy.
3. Stowarzyszenie musi dążyć do autentyczności z realiami odtwarzanej epoki, jednolitości w ramach grupy pod względem umundurowania.
4. Należy stosować się do wszystkich komend podawanych przez dowódcę. bądź też koordynatora działań grupy podczas pełnionej służby.
5. Nie należy zapominać o schludnym wyglądzie podczas służby.
6. Nie dbanie o swój sprzęt służbowy oraz mundur bądź też powierzone przedmioty na czas rekonstrukcji danemu członkowi grupy może pociągnąć za sobą konsekwencje służbowe.
7. Spożywanie alkoholu w czasie ćwiczeń, manewrów, inscenizacji i wszelkich innych wystąpień grupy w umundurowaniu jest kategorycznie zabronione.
8. Wyjątek w spożywaniu alkoholu podczas służby stanowią różnego rodzaju uroczystości, poczęstunki itp. na których alkohol spożywa się w wyznaczonych miejscach, razem z innymi uczestnikami, gośćmi. Każdorazowo decyduje o tym Dowódca grupy.
9. Używanie telefonu podczas służby dopuszczalne jest jedynie podczas przerw lub służby biernej na posterunku lub w miejscach zakwaterowania grupy. Wzbronione jest używanie telefonu komórkowego podczas patrolu lub biernego udziału w inscenizacji historycznej.
10. Telefon komórkowy można i należy użyć w celu wezwania pomocy lub w nagłych przypadkach w każdym czasie podczas służby w celu uratowania czyjegoś życia lub zdrowia.
11. W każdym czasie należy trzymać fason w reprezentacji munduru i tradycji odtwarzanej formacji.
12. Zabrania się rzuć gumy w mundurze.
13. Zabronione jest noszenie rozpuszczonych (długich) włosów, kolczyków, biżuterii.
14. Dopuszczalne jest noszenie symboli religijnych i patriotycznych bądź obrączek ślubnych podczas służby.
15. Zabronione jest noszenie zarostu podczas wystąpień w mundurze. Należy golić się codziennie w ramach możliwości.
16. Okulary noszone przez osoby zmuszone do tego powinny być zgodne z wzorami stosowanymi w pierwszej połowie XX w. czyli szkła okrągłe, oprawki druciane lub z tworzywa.
17. Dozwolone jest noszenie wyłącznie zegarków kieszonkowych bądź zegarków na rękę z okresu międzywojennego lub zegarków nie odbiegających od realiów tamtych czasów wraz z paskiem ze skóry naturalnej.
18. Salutowanie jako sposób pozdrowienia witanych osób należy stosować zawsze, zwłaszcza względem kombatantów lub obecnie służących w siłach Zbrojnych RP lub członków obcych sił zbrojnych. Podczas przywitania należy stosować przedrostek: Pan, Pani. Analogicznie stosuje się to do innych rekonstruktorów na zasadach określonych w regulaminach odtwarzanej przez nas formacji.
19. Rekonstruktor odtwarza regułę, nie wyjątek. Należy nosić umundurowanie wyłącznie zgodne z regulaminem mundurowym grupy.
20. Cywilne, współczesne części zewnętrznej garderoby należy całkowicie usunąć nawet pod umundurowaniem. Wyjątek stanowią tutaj wypadki i sytuacje grożące utratą zdrowia przez rekonstruktora.
21. Mundur musi być zawsze czysty, buty wypastowane a ich podkucie kompletne. Każdy guzik w mundurze musi być zapięty podczas służby.
22. Powyższy regulamin i pisemne zobowiązanie się do jego przestrzegania będzie (poza spełnieniem warunków mundurowych) warunkiem przyjęcia w skład pełnoprawnych członków Grupy.
23. Łamanie zasad powyższego regulaminu może być podstawą do wydalenia członka z szeregów stowarzyszenia.

REGULAMIN MUNDUROWY
- męski:

1. Kandydat do służby w okresie przygotowawczym (rekruckim) obowiązany jest do skompletowania umundurowania podstawowego. W jego skład wchodzą:
- Kurtka mundurowa wzór. 1936 sukienna bądź gabardynowa w kolorze granatowym z błękitnymi patkami kołnierzowymi, zapinana na 6 guzików bez żadnego stopnia na pagonach z metalowymi orzełkami śląskimi lub z literami „KG” na pagonach kurtki.
- Spodnie służbowe, bryczesy wykonane z takiego samego materiału jak kurtka ,
- Buty oficerki (sztywne) charakterystyczne dla funkcjonariuszy Policji Województwa Śląskiego, podkute blaszkami na czubkach i obcasach,
- Czapka służbowa sukienna lub gabardynowa z metalową kopią godła II RP. Dopuszczalne są orzełki współczesnego PKP gdyż są niemal identyczne z epokowymi. Niedopuszczalne jest noszenie orzełka policji współczesnej gdyż gabarytami bardzo odbiega od orzełka Policji Państwowej. Czapka bez żadnego stopnia, wyposażona w tzw. Kaczy dziób (daszek) okuty z czarnym paskiem pod brodę, zapinanym powyżej daszka.
- Gwizdek służbowy wraz ze sznurem,
- Koszula służbowa, biała, szyta z tkaniny, ze stójką. Dopuszczalne są koszule z kołnierzykiem,
- Pas oficerski z naturalnej skóry nie lakierowanej, zapinany na klamrę mosiężną z dwoma bolcami oraz z Knopikiem przytrzymującym język pasa. Dopuszczalne jest również stosowanie w okresie Rekruckim pasów WP z klamrami z jednym bolcem mocującym.

2. Pełnoprawny członek grupy, FUNKCJONARIUSZ obowiązany jest do posiadania prócz wyposażenia podstawowego następujący sprzęt służbowy:
- Koalicyjka do pasa oficerskiego wykonana z naturalnej, nielakierowanej skóry,
- Kabura do rewolweru Nagant wz. 30, pistoletu MAUSER 1910/14 lub do innego pistoletu ( zaakceptowana przez władze grupy),
- Pałka służbowa wraz z uchwytem mocującym do pasa,

3. Wyposażenie dodatkowe członka grupy,
- Kajdanki służbowe,
- Płaszcz służbowy sukienny,
- Hełm służbowy wzoru niemieckiego wz 16 lub 17 w kolorze granatowym lub czarnym z metalowym godłem lub kalkomanią na przodzie hełmu,
- Latarka służbowa z zielonymi czerwonym sygnalizatorem świetlnym.
- Polski bagnet do karabinu Mauser,
- Szabla lub pół szabla na specjalne uroczystości,
- Białe bawełniane rękawiczki do ruchu drogowego i na uroczystości
- Biały pokrowiec na rondo czapki służbowej,
- Ładownica do Karabinu Mauser lub Manlicher,
- Odlew Karabinu Mauser lub Manlicher w oryginalnej kolbie z paskiem nośnym,
- i inne


REGULAMIN MUNDUROWY:
- damski:

1. Kandydatka do służby w okresie przygotowawczym (rekruckim) obowiązana jest do skompletowania umundurowania podstawowego. W jego skład wchodzą:
- Kurtka mundurowa wzór. 1936 sukienna bądź gabardynowa w kolorze granatowym z błękitnymi patkami kołnierzowymi, zapinana na 4 guzików bez żadnego stopnia na pagonach z metalowymi orzełkami śląskimi na pagonach kurtki ,
- Spódnica służbowa, wykonana z taki,ego samego materiału jak kurtka mundurowa, zapinana na 6 guzików po lewej stronie, o określonej długości,
- Buty trzewiki charakterystyczne dla funkcjonariuszek Policji Województwa Śląskiego, podkute blaszkami na czubkach i obcasach.
- Rajstopy w kolorze czarnym,
- Czapka służbowa sukienna lub gabardynowa z metalową kopią godła II RP. Dopuszczalne są orzełki współczesnego PKP gdyż są niemal identyczne z epokowymi. Niedopuszczalne jest noszenie orzełka policji współczesnej gdyż gabarytami bardzo odbiega od orzełka Policji Państwowej. Czapka bez żadnego stopnia, wyposażona w tzw. Krótki daszek w kolorze czarnym bez okucia z czarnym paskiem pod brodę, zapinanym powyżej daszka.
- Gwizdek służbowy wraz ze sznurem,
- Koszula służbowa, biała, szyta z tkaniny, z kołnierzem,
- Krawat w kolorze granatowym,
- Pas żołnierski z naturalnej skóry nie lakierowanej, zapinany na klamrę stalową z jednym bolcem,
- Kabura do pistoletu MAUSER 1910/14

2. Pełnoprawna członkini grupy, FUNKCJONARIUSZKA obowiązana jest do posiadania prócz wyposażenia podstawowego następujący sprzęt służbowy:

- Płaszcz służbowy sukienny,
- Rękawiczki bawełniane, białe,

Zdjęcia poszczególnych elementów wyposażenia i umundurowania zamieszczone są na stronie internetowej strony Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „ POLICJA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 1922-1939”

Poniżej zamieszczamy Kwestionariusz osobowy jaki należy wydrukować i wypełnić przy staraniu się o przyjęcie do stowarzyszenia w czasie rekrutacji.


Osoby chcące przystąpić do rekrutacji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z koordynatorem do spraw działań grupy
Regulamin został opracowany w porozumieniu z Dowódcą grupy dnia 1 lipca 2009 przez koordynatora do spraw działań grupy




~ Dowódca grupy, prezes: przodownik Grzegorz Kotwicki

~ Koordynator, z-ca prezesa: starszy posterunkowy Michał Cieślik

~ Skarbik stowarzyszenia: posterunkowa Karolina Wojtyczka



Kontakt, Informacje rekrutacyjne pod numerem Tel.604 540 619

Załączniki dostępne u koordynatora michalcieslik@op.pl


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez administrator dnia Pon 23:20, 19 Lip 2010, w całości zmieniany 17 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.srhpolicjaslaska.fora.pl Strona Główna -> REGULAMIN STOWARZYSZENIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Theme by GhostNr1